Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
08.06.2021: Florián - zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro květen-červen 2021 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Toušeňský Myšák
Nejčtenější

Neexistují vhodná data!

Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Ohlédnutí za nedělním poježděním v toušeňské tělocvičně

23. 10. 2009 - Rubrika: Zájmová činnost - Autor: Michal Nováček
Ježdění ve školeV neděli 18.10. se již třetím rokem za sebou konala v toušeňské školní tělocvičně předváděcí akce určená pro všechny příznivce rádiem řízených aut. Ačkoliv účast dospělých, tedy převážně rodičů doprovázejících své ratolesti, nebyla tak hojná jako minulý rok, mladých zájemců vyzkoušet si své schopnosti při řízení aut v měřítku 1:28 přišlo opět dostatek.
Akce začala o něco dříve než v avizovaných 14.30 díky několika malým nedočkavcům. Pro mladé řidiče byly pro tentokrát připraveny dvě dráhy, jedna oválná na rozježdění a druhá větší, malinko složitější, určená pro malý měřený závod. Obě se okamžitě ocitly v obležení všech přítomných závodníků. Jezdilo se ve skupinkách po třech autech a aby si každý odjezdil svou porci spravedlivě, byl skupinkám odměřován čas pomocí budíku. Navíc bylo k dispozici více aut než minulý rok, takže nikdo nečekal dlouho a všichni si pořádně zajezdili.

Organizátoři akce byli po zkušenostech z předchozích dvou ročníků již v klidu u vědomí, že používaná autíčka (Mini-Z a Iwaver) toho vydrží opravdu hodně, takže je styl některých menších řidičů - plný plyn, bum do mantinelu, zpátečka, bum do dalšího auta - nemohl rozházet. Ostatně každý začátek je těžký a tímto si projdou všichni začínající řidiči. Došlo sice ke dvěma menším poškozením aut, ale nijak vážným - na skutečných závodech to bývá kolikrát horší. Opět bylo vidět, že po chvíli seznamování se s řízením mnozí malí řidiči dostávali auto postupně "do ruky" a jezdili s přibývajícím časem lépe.

Po pořádném rozježdění přišel na řadu malý závod na větší dráze. Úkolem odvážných účastníků bylo ujet 5 kol v co nejlepším čase. Některým to šlo lépe, některým hůře, ale všichni se poctivě snažili a nakonec byli všichni bez rozdílu odměněni sladkými dobrotami. Dvě hodinky vyhrazené pro akci uběhly jak voda a troufám si říci, že všichni se rozešli domů s pocitem příjemně stráveného nedělního odpoledne.

Součástí akce byla i statická ukázka modelů aut a motocyklů v měřítku 1/5 až 1/10. Doufáme, že třetí ročník poježdění v tělocvičně přitáhne některé nové mladé zájemce o tento krásný koníček, který kromě radosti z ježdění s modelem přináší i mnohé užitečné zkušenosti a znalosti.

Závěrem bych chtěl poděkovat mému bratrovi ing. Jiřímu Nováčkovi za s přehledem zvládnutou organizaci a průběh akce a Péťovi Hluchému za pomoc s přípravou akce. Poděkování též patří řediteli naší základní školy Mgr. Martinu Černému za poskytnutí školní tělocvičny pro konání této akce, kterou, jak doufáme, rádi příští rok opět zopakujeme.

Výsledky malého závodu:
1. Jirka Šmejkal - 37,8s
2. Šimon Miller - 65s
3. Matyáš Marek - 72,2s
4. Pepa Kostolanyi - 76,9s
5. Jan Černý - 122s
6. Dan Miller - 135s
7. Petr Csapek - 157s
8. Jakub Marek - 161s


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2019
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek