Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
08.06.2021: Florián - zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro květen-červen 2021 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Toušeňský Myšák
Nejčtenější

Neexistují vhodná data!

Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Zhodnocení V. ročníku Lázeňského běhu

02. 05. 2011 - Rubrika: Lázeňský běh - Autor: Externí
Logo Toušeňského běhuMáme za sebou další ročník Lázeňského běhu, tentokrát již v pořadí pátý. Letos se termín tohoto závodu posunul z tradiční třetí dubnové neděle na neděli velikonoční. Obavy, zda se dostaví dostatek sportovců a zájemců o aktivní sport, se nakonec nevyplnily a my se mohli těšit z další skvělé účasti. Na letošním ročníku startovalo 231 sportovců, což je téměř stejný počet jako v loňském roce.
Letošní závod měl mnohem více pozitiv. Předně nás potěšil velký zájem z řad nového zastupitelstva městyse Lázně Toušeň. Mnozí z nich, včetně paní starostky MVDr. Jitky Myslivečkové, se aktivně vydali na trať, kterou zvládli bez problémů a s úsměvem na tváři. Za jejich účast a podporu velmi děkujeme.

Ještě před samotným zahájením všech běžeckých kategorií, mohli diváci shlédnout a obdivovat vystoupení v akrobatickém létání motorových letadýlek. Tři krásné modely, které se ve vzduchu postupně představili a jejichž cena se pohybovala okolo sto tisíc, uchvátila nejednoho obdivovatele.

Letošní ročník doznal dalších změn v rozdělení dětských kategorií. Z důvodu velkého zájmu předškolních dětí jsme rozdělili loňské kategorie předškoláků ještě na minipředškoláky(čky) a předškoláky(čky). Tato změna se potvrdila jako správná a situaci v cíli to ulehčilo nejen rozhodčím, ale i přítomným rodičům. Po úspěšném absolvování závodu byly pro děti připraveny atrakce v podobě skákacích hradů a dětské atletiky, u kterých si děti dostatečně zaskotačili a užili si tak krásný a slunečný den.

Velmi nás potěšila účast v hlavní dospělé kategorii tzn. ženy, muži, veteráni I., veteráni II. a Nordic walking. Na startu bylo připraveno vyrazit 49 běžců a chodců z řad výkonnostních, ale také rekreačních sportovců.

S vítězi jednotlivých kategorií byl uskutečněn rozhovor s médii (televize), která přijela zdokumentovat tuto sportovní akci.

Závěrem bychom chtěli srdečně poděkovat štědrým sponzorům, kteří se na této sportovní akci podíleli. Jenom díky nim dosahuje tato akce každý rok skvělé úrovně. Jejich zásluhou nemusí organizátoři vybírat žádné startovné a zároveň mohou štědře obdarovat vítěze závodů a všechny nejmenší závodníky, kteří po doběhnutí dostali malou sladkost. V loňském ročníku účastníci na stupních vítězů obdrželi především balíčky zdravé výživy. Letos byli kromě medailí a diplomů obdarováni sportovními potřebami a náčiním společně s výbavou školních potřeb, které jistě ocenili především předškoláci a školáci.

S velmi pozitivním hodnocením a poděkováním všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, se budeme společně těšit na další ročník.

Organizátoři závodu:
Bc. Lucie Tihonová, Bc. Václav Kain, ZŠ a MŠ Lázně Toušeň

Kompletní výsledkovou listinu můžete stáhnout zde.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2019
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek