Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň
Menu
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
 Dnešní den
 Aktualizace
Galerie
Toušeňské lázeňské slavnosti
Toušeňské lázeňské slavnosti 2008
Počet zobrazení: 3996
Aktuální známka: 0
Úřad městyse
Adresa:
Hlavní 56
250 89 Lázně Toušeň
Telefon:
326 992 302
Úřední hodiny:
Pondělí, středa
8.00-12.00, 13.00-17.00

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
08.06.2021: Florián - zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro květen-červen 2021 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Toušeňský Myšák
Nejčtenější

Neexistují vhodná data!

Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Z deníku trenéra toušeňské fotbalové přípravky ...

21. 05. 2009 - Rubrika: Fotbal - Autor: Externí
... aneb jak nám to jarní fotbalové šílenství šlo a pěkně popořadě, tedy čtěte hezky odspodu :)
21.5.2009
Jarní sezonu přípravka zakončila posledním zápasem s prvním Zelenčem. Podle toho také vypadal průběh utkání. Jen prvních pět minut jsme se s vypětím všech sil stačili bránit. No a pak nám to tam začalo padat. Napadalo nám jich tam jen patnáct. Čelili jsme nestálému tlaku soupeře a sami se zmohli pouze na odkopy od brány. Branku jsme nedali. Soupeři gratulujeme k prvenství ve skupině a samozřejmě přejeme postup v baráži. Naši hoši skončí pravděpodobně druzí (od konce), hůř než my jsou na tom už jen mladící z Klecan. Doufám, že toto nelichotivé umístění nevezme naší omladině elán do dalších podzimních bojů o mistrovské body. Jinak všem přeji krásné prožití prázdnin. A trenéři? Ti si na vlastní náklady zaplatí lázeňské sanatorium u Chocholouška.

17.5.2009
A už jsme zase ve starých kolejích. Přípravka dostala pěknej výprask od Unionu Čelákovice 0:10. Naši hoši se na půlku soupeře dostali pouze třikrát, a to jen při zoufalých odkopech. Velkou potupou bylo to, že jsme za celý zápas nevystřelili na branku soupeře a brankář domácích se zapojoval i do hry v poli a dokonce několikrát střelou z dálky ohrozil branku naši. V plné nahotě se projevila naše malá vůle bojovat o vítězství, hráčům je jedno, že prohráli tak ostudným výsledkem a také neochota a šizení tréninku. Malou, ale jen opravdu velmi malou omluvou je, že soupeř měl k dispozici ještě jeden kompletní tým na střídání a také toho využíval. Nás bylo akorát. Jediný světlý okamžik v zápase byla chycená penalta našim brankářem. Příští utkání hrajeme doma proti hochům ze Zelenče, ti jsou zatím bez porážky první a vzhledem k tomu, že se jedná o poslední zápas soutěže, tak těžko už nějakou utrpí.

15.5.2009
A je to tady! Hurá! Sláva! Vivat!
Naše přípravka zvítězila na hřišti soupeře. Famózní výkon, úžasná hra našich, super atmosféra na stadionu. Taková není ani na slavném Maracaná pro dvěstě tisíc diváků. Naše útoky se valily na branku domácích z jedné, tu z druhé strany, jako mexické vlny v hledišti. Fantastický výkon všech našich hráčů přiváděl diváky k šílenství. Řev, dunění bubnů, světlice a konfety létaly vzduchem. Pořadatelé měli plné ruce práce udržet temperamentní fanoušky. Policie na koních, saniťáci rozdávali kyslíkové masky, jaké bylo dusno a napětí na hřišti. To vše umocňovalo situaci na stadionu. A hrstka našich fanoušků? Matky omdlévaly a otcové nedokázali zadržet slzy dojetí ze hry našeho mužstva. To předvádělo parádní fotbal, patičky, hlavičky, narážečky, nacvičené signály, ťukes na jeden dotek, zkrátka českej strkec. Dál válcovali domácí co to šlo. Hlava se našim hochům nezamotala ani z ječících malých fanynek žadonících o podpisy, vystrkujíc poprsí a nabízejíc všem sňatek. Dokonce ani z přítomných skautů v hledišti ze slavných světových a evropských klubů, kteří si zuřivě zapisovali každý pohyb našich hráčů po hřišti a předháněli se v nabídkách o koupi mých hochů. Ále kdepáák, to jsou moji kluci a ty já neprodám! Ten zápas by jsme neprohráli ani s Barcelonou v dobách její největší slávy. Byl to úžasný zápas, který měl všechno. Dokonce i jeden předčasný porod na tribuně. Narozený chlapeček okamžitě dostal jméno po našem kapitánovi mužstva – Choděra, příjmení jsme nezjistili. Ještě že se nekonala dopingová kontrola, neboť všichni borci byli opilí štěstím. Hrát tento zápas v Brazílii, zastaví se chod celé země minimálně na týden. Začalo by to triumfálním příjezdem v otevřených vozech, cestou lemovanou nadšenými fanoušky. Hráče by na hranicích obce přivítalo celé město v čele s paní starostkou. Ta by rozdávala hráčům pamětní medaile, diplomy, čestná občanství a možná by došlo i na polibky. Hrála by hudba, zřejmě samba rumba, byl by ohňostroj a propuklo by všeobecné veselí. Kronikář by to zapsal jako zvlášť významnou událost. Bylo to fantastické a úžasné odpoledne a jsem moc rád, že jsem mohl toto skvělé mužstvo koučovat. A teď zpátky na zem, příští zápas hrajeme s Unionem v Čelákovicích a budou-li nám bohové nakloněni, nedostaneme moc na pr...!
A tady je slavná vítězná sestava:
Jirka Kuděj - Vojta Bouřil, Tomáš Choděra, Zděnek Pinc - Pepa Kostoláni, Vojta Sysel - Vojta Korel, Dominik Papp, Petr Hluchý, Radek Šmejkal.

8.5.2009
8.5. naše přípravka sehrála doma mistrovský zápas s mužstvem z Veltěže. Náš tým nastoupil bez možnosti střídat, neboť máme zbytek hráčů zraněných. Po nadějném prvním poločase, který skončil prohrou 1:2, se opět projevila naše malá bojovnost a snaha zvrátit výsledek v náš prospěch. Ani na krev utažené tkaničky našeho kanonýra Pepíčka nám nepomohly otočit skóre. Ani změny v sestavě obrat nepřinesly. Pouze tři góly Dominika byly světlá vyjímka, ale k prohře 3:11 nám to nepomohlo. Příští zápas hrajeme v Klecanech.

5.5.2009
Naši nejmenší odehráli další mistrovské utkání v Hovorčovicích. Od začátku zápasu jsme byli zatlačeni před vlastní branku a odvraceli jsme jeden útok za druhým. Nedisciplínovanost a ulejvání při tréninku se projevila v celé své kráse. Proto porážka 9:1 je spravedlivá, i když bolestivá. Bohužel některým hráčům taková velká prohra vůbec nevadí!

V neděli 3.5. k nám přijeli mladíci ze Záp. Díky dohodě se soupeřem, který nám zapůjčil své dva hráče, se mohlo utkání uskutečnit. Naši hráči se sešli v nedostatečném počtu. Podle toho to na hřišti také tak vypadalo. Soupeř měl ještě další hráče na střídání, nás bylo akorát a ještě se nám jeden hráč zranil. Tato přesila se projevila naprostým chaosem ve všech našich řadách. Výsledek 10:1 v náš neprospěch je odpovídající dění na hřišti. Uděláme vše proto, aby příští zápas neskončil takovou potupnou porážkou.

18.4.2009
První zápas doma se Starou Boleslaví byl o něco lepší než minulý, ale přesto se nám nepodařilo zvítězit. Nezachytili jsme začátek zápasu a první půli projeli 7:0. Důrazná domluva hráčům o poločase a přeskupení na všech postech, včetně brankáře se nám osvědčilo. Druhá půle byla 1:1 a tak zápas skončil prohrou 8:1. Jistý náznak zlepšení nám dává naději na lepší výsledek v příštím zápase, který hrajeme v Hovorčovicích. Náš optimismus pramení i z toho, že již nastoupí uzdravený Bombarďák Pepííno Kostoláni.

16.4.2009
Přípravka sehrála svůj první jarní mistrovský zápas na hřišti v Brandýse. Po intenzivní jarní přípravě jsme nastoupili s jedenácti hráči a s velkou podporou rodičů. Hned od první minuty zápasu byli naši hráči zatlačeni před vlastní branku a valil se na nás jeden útok za druhým. Obrana nevěděla kam dřív skočit. Nepomohlo nám ani taktické střídání hráčů na všech postech, ani střídání brankáře. Dokonce ani nasazení tajného trumfu Terezky Kuchyňkové nám nepřineslo obrat ve hře. Prohra 15:1 je pro nás krutá, ale spravedlivá. Příští zápas hrajeme doma a přivítáme soupeře ze Staré Boleslavi. Je to také těžký soupeř, ale věřím, že dosáhneme lepší výsledek.

- Zdroj: Miroslav Pitro -

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2019
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek