Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň
Menu
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
 Dnešní den
 Aktualizace
Galerie
Kardinál Vlk v Toušeni
Z návštěvy kardinála Vlka v Toušeni - 20.5.2006
Počet zobrazení: 7924
Aktuální známka: 0
Úřad městyse
Adresa:
Hlavní 56
250 89 Lázně Toušeň
Telefon:
326 992 302
Úřední hodiny:
Pondělí, středa
8.00-12.00, 13.00-17.00

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
05.12.2019: Florián - zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro listopad-prosinec 2019 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Toušeňský Myšák
Nejčtenější
Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Komentáře

ke článku: Podpora bezpečnosti dopravy a cyklodopravy
ze dne 27.04.2016, autor článku: Redaktor

Titulek: Cyklostezka - 27.04.2016 11:27:36    Reagovat
Autor:   Svatava P. (neregistrovaný) - (spoulson@seznam.cz)
Dobry den, rada bych pridala komentar k pripravovane cyklostezce. Komunikace, ktere uvadite, jsou vyuzivany i k pesi turistice a posledni dobou je temer nemozne s detmi vyrazit na prochazku nebo na detske kolo, abychom se necitili ohrozeni rychlymi a mnohdy bezohlednymi cyklisty. Bylo by fajn, kdyby zde bylo tedy vyhrazene misto i pro chodce a nutnost snizit rychlost pro cyklisty.
Dekuji.
Titulek: Re: Cyklostezka - 27.04.2016 14:02:40    Reagovat
Autor:   Zdeněk Vaněk (neregistrovaný) - (vasus@centrum.cz)
Dobrý den, nemyslím si na rozdíl od paní Svatavy, že vybudování rozdělené komunikace na cyklostezku pro cyklisty a „pěšinu“ pro pěší zabrání konfliktům mezi nimi. Úsek podél Labe mezi ulicemi Káranská a Na Krétě byl vždy místem klidu a pohody. Svůj klid zde nacházeli jak lázenští hosté, tak i občané Toušeně, kteří sem rádi chodívali na rodinné procházky. To je však bohužel již minulosti. Vládne zde neorganizovaný chaos mezi cyklisty a občany, který chceme odstranit výstavbou cyklostezky. Tím však definitivně ztratíme jedno z posledních možných klidných míst v Toušeni.
Vraťme nám všem sem zase klid a pohodu. Navrhuji zavést cyklisty mimo tuto oblast. Za nejpřijatelnější považuji možnost vyznačit na vozovce pruh pro cyklisty v úseku Káranská – Hlavní - Na Krétě. Cyklisté uvidí z Toušeně i více, než krátký úsek podél Labe. Sám jsem najezdil podél různých řek mnoho kilometrů. Odbočení do obce, města mi nikdy nebylo nepříjemné. Naopak považoval jsem ho zpestření na cestě, Zavděk jse
Titulek: Cyklostezka - 01.05.2016 16:46:45    Reagovat
Autor:   Marta V. (neregistrovaný) - (zyrit@centrum.cz)
Dobrý den, domnívám se, že vymezené pruhy pro cyklisty a pro pěší na cestě podél Labe nejsou ideálním řešením. Cesta je podle mě příliš úzká na to, aby tam byl pruh pro cyklisty v obou směrech a ještě pruh pro chodce, aby pro sebe měli dost prostoru a nemuseli se k sobě mačkat, půjde-li jich víc než dva. Navíc oddělené pruhy nevyřeší problém ruchu podél nábřeží, kde byl vždy klid a člověk mohl relaxovat při pohledu na řeku. Jednalo se o krásné místo, které jsme vždy rádi navštěvovali nejen my občané, ale také návštěvníci Lázní i městyse. Teď už o klidné procházce nemůže být řeč, pokud je za hezkého počasí člověk nucen se stále vyhýbat cyklistům v obou směrech .
Oddělené pruhy ani neřeší třeba to, že opravdu malé děti nepochopí, že za "čáru" nesmí a rodiče tak budou nuceni své děti neustále sekýrovat, což není příjemné ani jim, ani dětem.
Líbí se mi návrh pana Vaňka, že by se pruh pro cyklisty vedl Káranskou ulicí po Hlavní a pak dolů ulicí Na Krétě. Sama cyklistice nehol
Titulek: Cyklostezka - 01.05.2016 16:50:35    Reagovat
Autor:   Marta V. (neregistrovaný) - (zyrit@centrum.cz)
Sama cyklistice neholduji, ale pokud se jdu přece jen projet, stále jet podél řeky není tak bezva, jak by se zdálo, a ráda odbočím do přilehlých vesniček. Proč tedy nedopřát cyklovýletníkům možnost prohlédnout si více z naší krásné obce?
Pokud by nebyla vůle zřídit pruh pro cyklisty na Hlavní, pak jsem pro, aby podél Labe byla obytná či pěší zóna, v nejhorším případě stezka společná pro chodce i cyklisty, kdy jsou obě skupiny povinny být k sobě navzájem ohleduplné
Titulek: petice proti výstavbě cyklostezky v ulici Na Nábřeží - 07.05.2016 11:55:48    Reagovat
Autor:   jiří Steidl (neregistrovaný) - (jiri.steidl@atlas.cz)
Vážení spoluobčané,
Pokud nesouhlasíte s výstavbou cyklostezky v ulici Na Nábřeží a přejete si zachovat úsek 730 m. od jachting klubu až po ulici Káranská u bývalého přívozu,
jako promenádu pro chodce, jak místních občanů městyse,tak hostů lázní a posedět v klidu na lavičkách u soutoku Labe s Jizerou, tak prosím připojte svůj podpis na záchranu této lokality před cyklisty.
Je sepsána petice,která bude předložena na místní úřad jako protest k vybudování cyklostezky v ulici Na Nábřeží.
Petice se nachází u pana Jiřího Steidla tel: 604238344
a pana Petra Koníčka tel: 603738362
Rádi vás navštívíme a dáme vám přečíst a podepsat petici o záchranu kolonády pro matky s dětmi a občany městyse.
Děkujeme za podporu.

Váš Jiří Steidl člen petičního výboru.
Titulek: Cyklostezka - 24.04.2017 07:30:25    Reagovat
Autor:   Petr Socha (neregistrovaný) - (psocha@centrum.cz)
Dobrý den,

nesouhlasím s plánovanou výstavbou cyklostezky na nábřeží v úseku od přívozu k jachtingu. Domnívám se, že to ještě zhorší již tak složitou situaci a zvýší počet a rychlost projíždějících cyklistů. Bude tak častěji docházet ke kolizím a úrazům. Sám jezdím na kole docela hodně a ze své vlastní zkušenosti vím, že počet těch, kteří jezdí bezohledně a agresivně, rychle stoupá.

Dojde také k další nevratné stavební devastavaci jednoho z posledních krásných a klidných míst v naší obci, které ještě masivní výstavba v poslední době nezničila. Myslím, že není cílem, aby byl všude jen beton a asfalt, a aby z těchto důvodů káceny zdravé stromy jen proto, aby jejich kořeny nenarušily povrch cyklostezky.


S pozdravem,

občan městyse

Ing. Petr Socha
Požární 277
Lázně Toušeň

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2019
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek