Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
08.06.2021: Florián - zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro květen-červen 2021 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Toušeňský Myšák
Nejčtenější

Neexistují vhodná data!

Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Komentáře

ke článku: Výlet autobusem do Karlových Varů 17.9.2011
ze dne 06.08.2011, autor článku: Úřad městyse

Titulek: dotaz1 - 23.09.2011 16:36:57    Reagovat
Autor:   volic (neregistrovaný) - (lazensky.obcan@centrum.cz)
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, pro koho jsou určeny tyto výlety. Volil jsem právě Vás, protože jsem věřil, že právě Vy, jako mladá krev plná elánu splníte to, co jste slibovali.

Ovšem zdá se, soustředíte se stále jen na úzkou skupinu občanů. Občanů, kteří mají dostatek času na podivné akce typu "zaříkávacích praktik", pořádání občerstvení z veřejného rozpočtu a pořádání školních výletů kamsi za kulturou.

Korunu tomu všemu nasadí fakt, že peníze vytěžené z veřejné sbírky místních občanů se nesoustředí zpět do našeho městyse. Vždyť přeci "pod svícnem je mnohdy největší tma" a proč se tedy nesoustředíme na naše sociálně slabší toušeňské spoluobčany?

Stále Vám věřím a jako svých zástupců se Vás proto ptám - komu je určena např. sobotní akce 1.10.2011 – pod názvem "První Kruhy sdílení, meditací a rozhovorů"?
Jsem křesťan, české národnosti, a proto se ptám....
Jsem samozřejmě zcela otevřen novým myšlenkám, ovšem akce toho typu by se měla pořádat
Titulek: dotaz2 - 23.09.2011 16:38:25    Reagovat
Autor:   volic (neregistrovaný) - (lazensky.obcan@centrum.cz)


Stále Vám věřím a jako svých zástupců se Vás proto ptám - komu je určena např. sobotní akce 1.10.2011 – pod názvem "První Kruhy sdílení, meditací a rozhovorů"?
Jsem křesťan, české národnosti, a proto se ptám....
Jsem samozřejmě zcela otevřen novým myšlenkám, ovšem akce toho typu by se měla pořádat spíše pod záštitou nějaké "soukromé skupiny či organizace", ovšem pořádat takovéto sezení pod hlavičkou "městského úřadu" mi přijde zcela neetické, či řekněme "ne zcela na místě". Nezlobte se, ovšem pokud má někdo problém, měl by navštívit veřejné instituce typu "Anonymní alkoholici" či najít trošku jiný způsob "hledání sebe sama" než za podpory financí městyse Lázně Toušeň.

Byl bych proto rád za Vaši odpověď.
S úctou,
Váš volič.
Titulek: odpověď - 29.09.2011 10:29:02    Reagovat
Autor:   Věra Vojtíšková (neregistrovaný) - (veravojtiskova@centrum.cz)
Vážený voliči,
děkujeme za Vaši podporu. Za sebe musím říci, že dělat kulturu v Toušeni je nesnadné, vždy je nutné, aby náklady byly rentabilní, což znamená dostatečný počet lidí v publiku. A je těžké některé lidi vytáhnout z domova.
V předvolebním programu jsme měli kulturní akce pro všechny věkové kategorie, Karlovy Vary a ostatní výlety jsou určeny všem. Bohužel do Karlových varů jela pouze jedna rodina a zbytek byli lidé střední a starší generace. Ale to nevadí, nakonec se autobus naplnil prima lidmi, kteří se skvěle bavili a objevovali nová místa. Myslím si, že je dobře, když střední a starší generace někam vyjede. Zároveň si myslím, že akcí pro tyto věkové kategorie je stále málo, neboť z demografického hlediska bude starších lidí přibývat a my bychom se měli snažit jejich životy zkvalitňovat. Vážím si jejich zkušeností, o něž se mohou podělit.
Naopak musím přiznat, že akcí pro náctileté je skutečně málo. V říjnu to bude noční bojovka, v listopadu pak festival v sokolovně.

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2019
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek