Vítejte na stránkách městyse Lázně Toušeň
Menu
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
 Dnešní den
 Aktualizace
Galerie
Tomáš Sedláček
Tomáš Sedláček, generálporučík v. v., ing., voják z povolání - 1991
Počet zobrazení: 2694
Aktuální známka: 0
Úřad městyse
Adresa:
Hlavní 56
250 89 Lázně Toušeň
Telefon:
326 992 302
Úřední hodiny:
Pondělí, středa
8.00-12.00, 13.00-17.00
Statistika
Článků / stránek: 521
Komentářů: 41
Reg. čtenářů: 56
Anket: 3

František Jampílek

Kalendář akcí
Nepřehlédněte
24.11.2017: Florián - Zpravodaj
Florián - zpravodaj městyse pro listopad-prosinec 2017 najdete ke stažení zde.
Fotografie z akcí
YouTube kanál
Info z regionu
Spisy z historie obce
I. kronika městyse Toušeně

Kniha pamětí městečka
Toušeně 1907-1961
Aktuality externí
Toušeňský Myšák
Nejčtenější
Počasí
Počasí zítra Počasí pozítří Počasí popozítří Počasí za tři dny
Zdroj: MeteoPress.cz
Okolní kina
Jízdní řády

Představitelé městyse

04. 04. 2004 - Rubrika: Osobnosti - Autor: RNDr. Jan Králík, CSc.
Článek obsahuje přehled představitelů městyse Lázně Toušeň (rychtářů, starostů, předsedů NV). Podle historických pramenů jsou zachyceny první zmínky o správě městyse již od šestnáctého století. Jména představitelů městyse jsou pak známa od konce století osmnáctého.
Rychtáři městečka Toušeně:
1552 rychtář s radními
1727 rychtář starší a mladší
před 1800 (včetně) Jan Chrdle
1807 Jan Králík (1762-1817) z č. 2, poslední rychtář

Představení městyse Toušeně:
asi 1836 - 1849 Jakub Novotný z č. 12
II. 1849 - 1850 Jan Hott z č. 28
24. 10. 1850 - 1861 Antonín Králík (1809-1862) z č. 2
5. 3. 1861 - 1864 Josef Choděra (1817-1898) z č. 40

Starostové městyse Toušeně:
X. 1864 - 1867 Antonín Došek (1824-1899) z č. 39
10. 11. 1867 - 1872 Čeněk Krásný z č. 58
10. 3. 1872 - 1875 František Šulz
13. 4. 1875 - 1876 František Novotný
1. 11. 1876 - 1880 Jan Došek (1819-1890) z č. 34
19. 9. 1880 - 1882 ing. Vincenc Došek (1826-1890) z č. 5/18
22. 10. 1882 - 1885 Tomáš Došek (1838-1888) z č. 14
31. 12. 1885 - 1890 ing. Vincenc Došek (1826-1890) z č. 5/18
1890 - 1894 Josef Janda z č. 50
1894 - 1897 Václav Došek (1856-1916) z č. 34
1897 - 1907 Jan Králík (1864-1946) z č. 19
1907 - 1910 Josef Lafek
13. 10. 1910 - 1913 Bedřich Došek (1870-1933) z č. 14
IX. 1913 - 1919 Jan Králík (1864-1946) z č. 19
3. 1. 1919 - 1919 Antonín Janda
29. 6. 1919 - 1921 Rudolf Wallian z č. 21
4. 10. 1921 - 1927 Josef Svoboda
1. 11. 1927 - 1929 Alois Hakl (1887-1956)
25. 11. 1929 - 1938 František Urban (*1861)
12. 6. 1938 - 1939 Josef Hofman
8. 3. 1939 - 1945 ing. Vladimír Ulrych

Předsedové Národního výboru městyse Toušeně:
4. 5. 1945 plk. Tomáš Sedláček (1882-1958) z č. 165
1945 Alois Hakl (1887-1956)
1945 - 1949 František Šlesinger (1905-1985)
8. 10. 1949 - 1953 Antonín Kaplan (1894-1975)
27. 4. 1953 - 1960 Václav Bureš (1917-1992)
VI. 1960 - 1964 František Kolenský (1910-1997)
VI. 1964 - 1971 Václav Bureš (1917-1992)
XI. 1971 - 1976 Čeněk Němeček (1916-1994)
VI. 1976 - 1981 Václav Benda (1922-1984)
VI. 1981 - 1990 František Bílý (1930-2011)

Starostové městyse Lázně Toušeň:
3. 12. 1990 - 27. 11. 1998 František Bílý (1930-2011)
od 27. 11. 1998 - 15. 11. 2010 Ludmila Svobodová (*1950)
15. 11. 2010 – 11. 6. 2012 MVDr. Jitka Myslivečková (*1958)
od 11. 6. 2012 Ing. Luboš Valehrach (*1975)


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

 
Tyto stránky jsou generovány a spravovány pomocí redakčního systému phpRS
Design: MN - Obsah: uvedení autoři - © 1999-2018
Všechna práva vyhrazena - All rights reserved
Prohlášení o přístupnosti stránek - Pravidla pro používání cookies - Kontakt na správce stránek